Táplálkozási tanácsok

... és ha már baj van! Népi gyógymódok az influenza kezelésére

Képtalálat a következőre: „népi gyógymódok torokfájásra”

A népi gyógymódok jó segítőink lehetnek a vírusok legyőzésében. Erre néhány példa a teljessség igénye nélkül.

Mit ehetsz és mit nem!!!

HA TE IS ÖSSZE VAGY ZAVARODVA, HOGY MIT EHETSZ ÉS MIT NEM, AKKOR EZ A CIKK NEKED KÉSZÜLT!

JÓTANÁCSOK A NAGYVILÁGBÓL....

VAJON MIT NEM ESZIK EGY…?

– ENDOKRINOLÓGUS
– GAZDÁLKODÓ
– TOXIKOLÓGUS?

1. Amit az endokrinológus nem eszik: konzerv paradicsom

 

Befőzés Öko(natura) módra

Az egészséges táplálkozás elvei szerint jó, ha főként friss és nyers gyümölcsöket és zöldségeket az un. "élő táplálékot" fogyasztjuk, mert ezek a vitaminok és nyomelemek mellett sok biológiailag aktív anyagot un. enzimeket is tartamaznak.
Gyümölcseink egy részét, mint pl. eper, málna, sárgabarack, megy, szilva, stb... nem tudjuk mind frissen elfogyasztani, ha télen is szeretnénk élvezni a nyár finom gyümölcseinek ízét, szükséges a befőzés, fagyasztás - de nem mindegy, hogy hogyan!
Nagyanyáink a gyümölcsök tartósításához nagyon sok cukrot használtak, a befőtteket cukorszirupban tették el, a lekvárokhoz pedig kb. 1kg gyümölcshöz 0,5-1kg cukrot raktak a gyümölcs fajtája és a szokások függvényében.

A víz a 4 őselem egyike. Szép a pohárban, a folyóban, a tóban, a tengerben és nélküle nincs élet

Igyon vizet, maradjon egészséges és aktív!

Az élet bölcsője a tiszta víz. Testünk kb. 63 %-a víz, kisgyermekekben ez az arány közel 80 %. Ahogy idősödünk, úgy csökken testünk víztartalma, szó szerint kiszáradunk. Élelem nélkül 40-50 napig is kibírhatjuk normális körülmények között, de víz nélkül csak pár nap az élet.

Tippek a betegségmentes nyaraláshoz

A nyaralásnak az év legszebb időszakának kellene lennie, de ha nem vigyázunk, gyorsan megbetegedhetünk, és elillan a kellemes élmény. Sőt, egy idegenben beszerzett hólyaggyulladás, hasmenés vagy leégés pokollá teheti az utazást. Nézzünk néhány tipikus utazási betegséget és panaszt és tippeket arra, hogy üdülés alatt is fittek és egészségesek maradjunk.

Kapcsolódó kép

Allergia - korunk egyik népbetegsége

Az allergia civilizációs betegség, mely a közhiedelemmel ellentétben gyógyítható.

Kapcsolódó kép

Allergia, a szervezet túlzott védekező reakciója olyan anyagokkal szemben, melyek normális körülmények között semmilyen választ nem váltanának ki. Az ilyen anyagokat allergéneknek nevezzük, ilyenek például a pollen, állati szőrök, atka, penészspórák, különböző állatok mérgei, mikroorganizmusok, élelmiszerek, gyógyszerek, nehézfémek, stb. A környezetünkben egyre fokozódó mértékben jelenlévő vegyszerek, sugárterhelés, állandó stressz, illetve a megizmosodott mikrobák, (baktériumok, gombák, vírusok, paraziták) hatásainak kitéve az immunrendszer működése kisiklik.

Táplálkozási tanácsok

Az emberi test a természet által kialakított tökéletes szervezet. Természetes állapota az egészség. Mindig erre törekszik oly módon, hogy állandóan tisztítja magát a fölösleges és ártalmas anyagoktól.

Szervezetünkben az emésztés igényli a legtöbb energiát. Ezért álmosodunk el egy kiadós étkezés után
Célunk: az étkezéssel energiát szolgáltatni a testnek, és csak annyi energia elhasználásra kényszeríteni az emésztés során, amennyi feltétlenül szükséges.

Gyanakodj gluténérzékenységre, ha ezeket a jeleket tapasztalod!

Kapcsolódó kép

A gluténmentesség mostanában meglehetősen divatos fogalom, és egyre többen választják a gluténmentes életet, olyanok is, akik valójában nem érzékenyek a gluténre. De milyen jelek alapján sejthetjük, hogy mi érzékenyek vagyunk rá?

A gluténérzékenység meglehetősen összetett betegség, számos tünete lehet, azonban ezek a tünetek más problémákkal is összefügghetnek, és nem jelentkezik mindenkinél minden tünet. Azonban ha a felsorolt jelek közül többet is megtapasztalunk magunkon, és semmilyen más betegséget nem ad magyarázatot ezekre, érdemes elgondolkoznunk azon, hogy szakorvosi vizsgálat segítségével kiderítsük, valóban a gluténérzékenység áll a háttérben.

Rossz emésztés

A leggyakoribb tünete a glutén allergiának a rossz emésztés. Ilyenkor megmagyarázhatatlan fájdalmat érzünk a gyomorban és a belekben, állandó puffadás érzet mellett.

A tünetek között találhatjuk a hasmenést, a székrekedést, a reflux betegséget, illetve a gyakori hasfájást.

Ezek egy másik rejtélyes betegséggel, az irritábilis bél szindrómával is összefügghetnek, azonban az IBS-es betegek gyakran gluténérzékenységgel is küzdenek, és ha lemondanak a gluténtartalmú ételekről, akkor a tüneteik is megszűnhetnek.

Csíra kisokos

Képtalálat a következőre: „csíra”

ADZUKI BAB: Könnyen csírázik. Próbálja ki rövid és hosszú csírával is. Jó minőségű fehérje, vas, C-vitamin. Ragukban, keleti ételekben, salátákban, szendvicsekben, csírapástétomként.

LUCERNA: Leszedés előtt 1-2 nappal tegye fényre, hogy klorofill termelődhessen benne.  A, B, C, E és K vitamin; ásványi anyagokban és nyomelemekben gazdag.  Zöldséglevekben, salátákban, szendvicsekben, levesekben, csírapástétomként.

Reg-enor étrenddel a egészségért!

Egy érdekes cikket szeretnénk megosztani veletek.

Erre a interjúra bukkantunk véletlenül, amely nem a Reg-enor étrendjéről szól, mégis szinte teljesen azt írja le.

Oldalak