Szív- és érrendszer védelmére

Miről árulkodik a körmöd?

Bizonyára hallottál már arról, hogy a körmödön található apró foltok, barázdák és elváltozások sokat elárulnak az egészségedről. De tudod-e, hogy egészen pontosan mit kell figyelned? Cikkünk összefoglalja a legfontosabb elváltozásokat, amelyek árulkodhatnak esetleges rejtett betegségeidről, egészségügyi problémáidról vagy alátámaszthatják azt, amit már úgyis tudsz.

Milyen az egészséges köröm?

Tippek a betegségmentes nyaraláshoz

A nyaralásnak az év legszebb időszakának kellene lennie, de ha nem vigyázunk, gyorsan megbetegedhetünk, és elillan a kellemes élmény. Sőt, egy idegenben beszerzett hólyaggyulladás, hasmenés vagy leégés pokollá teheti az utazást. Nézzünk néhány tipikus utazási betegséget és panaszt és tippeket arra, hogy üdülés alatt is fittek és egészségesek maradjunk.

Kapcsolódó kép

Tanácsok a nyár legmelegebb napjaira

Biztosan tapasztaltad, hogy a nyár forró napjai mennyire megterhelik a szervezetet. Nehezen alszunk, kimerültek, kedvetlenek vagyunk ilyenkor. Nem véletlenül. A szervezetünk sok energiát fektet az ideális testhőmérséklet fenntartásába. Néhány egyszerű teendővel megkönnyíthetjük a munkáját:

Kapcsolódó kép

Milyen jó az egyensúlyérzéked?

Tudtad, hogy az egyensúlyérzéked jól mutatja az egészségi állapotodat?

Érdemes jobban odafogyelni erre. hiszen brit tudósok kimutatták, hogy szoros összefüggés van az egészséi állapotunk, különösen az idegrendszerünk és érrendszerünk állapota és az egyensúlyérzékünk között.

Legkevésbé ismert rendszerünk: a nyirokrendszer, a méregtelenítés csatornája

A nyirokrendszer: az elfelejtett hős

A nyirokrendszer a leginkább elfeledett és legkevésbé ismert rendszer szervezetünkben. A nyirok párhuzamosan halad a keringési rendszerrel és ez a rendszer felelős a méregtelenítésért, a sejtanyagcsere melléktermékeinek eltávolításáért amellett, hogy az immunrendszer szabályozásában is hatalmas szerepet játszik. A nyirok tehát egy nagyon fontos rendszer az optimális egészség támogatásában.

Képtalálat a következőre: „NYIROKRENDSZER”

Medvehagyma - a tavasz kora ajándéka

Medvehagyma (Allium ursinum) - a Mecsek erdeinek kincse.

 

Előfordulási helyein tömegesen tenyészik, szőnyegként teríti be az erdők alját, hajtásai erős, fokhagymára emlékeztető illatúak és ízűek, erős hagymaszagot árasztanak. A medvehagyma szedése egyben az év gyógynövény begyűjtési szezonjának a kezdete. Az erdőben az időjárás alakulásától függően rögtön a hóvirág és az illatos hunyor után kibújó, jellegzetes fokhagyma illatot árasztó leveleket a virágzásig ajánlott gyűjteni - kedvező élettani hatását ekkor fejti ki legjobban.

 

Képtalálat a következőre: „medvehagyma”

A magnézium és a D-vitamin

Az emberek általában magnéziumhiányosak, ami száz más problémát okoz, de egyben gátolja a D-vitamin hasznosulását is.
Ha a D-vitamin valamelyik katalizátorát a legfontosabbnak nevezhetnénk, az biztosan a magnézium lenne. Az emberi szervezet negyedik leggyakoribb ásványa, a magnézium, kulcsfontosságú lehet a szervezet megfelelő működéséhez, és több mint 300 testi folyamatban vesz részt, mint pl:

Képtalálat a következőre: „magnézium képek”

  • izom és idegi működés
  • szívritmus
  • immunrendszeri működés
  • vércukorszint szabályozása
  • vérnyomás
  • energia anyagcsere
  • fehérjeszintézis
  • csontok egészsége

A magnézium a megfelelő kalcium, foszfor, nátrium, kálium és D-vitamin anyagcseréhez is nélkülözhetetlenül fontos lehet.

Értisztító házi recept

Az alábbi recept rendkívül egyszerű, mégis hatásos lehet érelmeszesedés ellen, beállíthatja a vérnyomást, a vércukorszintet és egyben erősítheti az immunrendszert is.

Hozzávalók:

  • 5 db egész citrom
  • kb 30 gerezd fokhagyma
  • 1 l víz.

Fogyasszunk tojást!

A tojásban nagyon sok fehérje, és aminosav található, és figyelem, mind a kilenc esszenciális aminosav megvan benne, amelyeket szervezetünk nem tud előállítani.

tojás

Tudj meg többet a Nobeldíjas C-vitaminról és felfedezőjéről!

 A multivitaminoktól eltérõen, a C-vitamin szerepe már jól meghatározott, elsõ alkalmazója Szent-Györgyi Albert (1893-1986) volt, aki a C-vitamin fontosságát bizonyította be. Ez annyira sikerült, hogy orvosi és élettani Nobel díjat kapott érte (1937).

Õ maga eleinte 1.000 mg, késõbb 4-5.000 mg, idõs korára pedig 8.000 mg C vitamint szedett télen-nyáron. 93 éves koráig élt, szellemileg, testileg frissen. Érdekes mód, valahogy elfelejtette a társadalom ezt a neves díjat, ugyanakkor nagyon sok a tévhit a C-vitaminnal kapcsolatban. Valahogy egy téves szemlélet uralkodik a világon, ez a szemlélet dominálja az orvosi oktatást, így aztán nem csoda, hogy a legtöbb, fõleg idõsebb orvos, erõsen tiltakozik a C-vitamin használata ellen, mondván inkább káros, mint hasznos. A fiatalok között azért akad kivétel, olyan, aki maga is érdeklõdik a vitaminok iránt és hajlandó annál több információt begyûjteni és feldolgozni, mint amennyit az egyetemen kap.

Oldalak